Почнемо з того, що Азовське море раніше взагалі було сушею, а тепер воно вважається наймілководнішим у світі. Максимальна глибина всього 13,5 метрів, тому і вода тут прогрівається набагато швидше, ніж у Чорному морі. Уже до кінця травня - початку червня можна цілісінький день не вилазити з води, тепло буде як дітям, так і дорослим. Купальний сезон тут розпочинається у травні, а закінчується тільки в жовтні.

Вхід у Азовське море більш плавний, щоб зайти у воду хоча б по пояс, треба пройти достатню відстань, тому це місце ідеально підходить для безпечного відпочинку з дітьми. У Чорному ж морі в деяких місцях біля берега глибина може досягати двох метрів, що, у свою чергу, буде великим плюсом для любителів попірнати.

Майже всі пляжі на Азовському узбережжі піщані, а це - справжня насолода для маленьких ніжок, на Чорному ж морі в основному галька різна за розмірами.

Через те, що Чорне море набагато більше, глибше й дно у ньому переважно з каменю, то і вода більш прозора. Однак Азовське море може взяти пальму першості великою кількістю поживних речовин у воді, у зв'язку з цим воно має різноманітну морську фауну, що неодмінно сподобається завзятим рибалкам.

Місцевість Азовського узбережжя степова, тут не так багато зелені та ландшафтного різноманіття, як на Чорноморському узбережжі, тому якщо ви любите досліджувати гори і відкривати для себе дивовижу природи, то вам краще відправитися до Чорного моря. Але не забувайте, що навіть під час простої прогулянки вам, як правило, доведеться то підніматися на гору, то знову спускатися.

На Чорному морі шторми, урагани і навіть смерчі - звичне явище, у той час як на Азовському морі простий дощ - це рідкість, тому якщо ви поціновувач пляжного відпочинку з максимальною кількістю сонця, то на Азовських курортах вам буде комфортніше. Єдине, до чого доведеться звикнути - це практично постійні вітри.

Якщо вашою метою у відпустці є оздоровлення, то з місцем відпочинку точно варто визначитися заздалегідь та оцінити свій поточний стан. Наприклад, люди, які страждають на гіпертонію, будуть важко справлятися з чорноморським кліматом через високу вологість. А якщо у вас є якісь захворювання легень, то вам навряд-чи припаде до душі відпочинок на Азовському узбережжі через постійні вітри. А взагалі, Азовське море відоме своїми термальними джерелами та лікувальними грязями, подейкують, що вони зцілюють від усіх хвороб.

З приводу інфраструктури переживати не доведеться, тому що і там, і там вона добре розвинена, адже на всьому узбережжі чередуються міста-порти і курорти. Хоч Чорноморське узбережжя в декілька разів більше за протяжністю, ніж Азовське, друге йому анітрохи не поступається. Вибір кафе, ресторанів, магазинів, розваг, готелів, санаторіїв і пансіонатів на будь-який смак, колір і гаманець.

Насправді, порівнювати ці два моря не зовсім правильно, тому що вони настільки різні й дивовижні, що побувати потрібно обов'язково на обох. Але якщо ви їдете в перший раз, то ось вам підказка: любителям пригод і тим, хто не може всидіти на місці, швидше за все, більше сподобається на Чорному морі, а тим, хто планує сімейний відпочинок з дітьми, обожнює купатися в теплому морі та ніжитися на пляжі - сподобається на Азовському.

Яке б рішення ви не прийняли, ми бажаємо вам приємного відпочинку!